Вчені з Нової Зеландії провели аналіз 81 клінічного дослідження вітаміну D, пише журнал The Lancet Diabetes & Endocrinology.
Читайте також: Рак на ранніх стадіях можна визначити за запахом
У цих випробуваннях щоденний додатковий прийом низьких або високих доз вітаміну оцінювали відповідно до можливості переломів, а також до мінеральної щільності кісток.
У яких випадках вітамін D не може запобігти розвитку остеопорозу
Всього в експериментах взяло участь 53 тисячі людей, більшість яких – жінки похилого віку.
За результатами аналізу вчені зробили висновок, що, хоча невеликий вплив прийому вітаміну впливає на ймовірність переломів, в тому числі переломів шийки стегна, великої значущості він не досягає.
На мінеральну щільність кісткової тканини прийом вітаміну значимо не вплинув. Таким чином, додатковий прийом вітаміну є непотрібним як засіб профілактики порушень опорно-рухового апарату.
Висновок дослідників такий: вживання вітаміну D як засіб профілактики для кісток здорових людей є неефективним.
Проте вчені зазначили, що ці висновки не стосуються людей з дефіцитом цього вітаміну в організмі.
Вживання вітаміну D як засіб профілактики для кісток здорових людей є неефективним
Чим небезпечний остеопороз? Остеопороз – це захворювання, що вражає кісткову тканину, при якому в ній утворюються порожнечі-пори. Від цього кістки скелета стають надзвичайно крихкими і можуть зламатися навіть при невеликих навантаженнях.
Основні симптоми: біль у спині, зменшення росту з часом, сутулість, переломи кісток при незначних навантаженнях.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.