Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко під час брифінгу зазначила, що у дівчинки була вроджена патологія легень.

Читайте також: На Житомирщині від кору помер 49-річний чоловік

Тетяна Бондаренко
В дівчинки виявилася вроджена вада легенів і на цьому фоні вона захворіла на кір (підчепила – ред.) від мами. Кір дав дуже швидкі ускладнення у вигляді пневмонії .

Вона зазначила, що 24-річна мама дівчинки не підтвердила те, що мала щеплення від кору.

Відомо також, що дитина 2 тижні перебувала на стаціонарному лікуванні в реанімаційному відділенні "стаціонару обласного рівня". Дівчинку під'єднали до апарату штучної вентиляції легенів. Тетяна Бондаренко зазначає, що немовля отримало необхідне симптоматичне лікування.

Пневмонія – що це?

Це гостре інфекційне запалення легень, яке локалізується перш за все у повітряних міхурцях, що мають назву альвеоли. У здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання, а у хворого на пневмонію у них накопичуються слиз та рідина, які викликають біль при диханні та обмежують надходження кисню.

За словами Тетяни Бондаренко, кількість хворих дітей на кір, які потрапляють у реанімаційне відділення обласної інфекційної лікарні, не зменшується.

Варто зазначити, що перше щеплення від кору діти отримують у 12 місяців.


Епідемія кору в Україні

Симптоми хвороби та як вберегтись від кору дивіться у відео:

До слова, Центр громадського здоров'я МОЗ України інформує, що за другий тиждень 2019 року на кір захворіли понад дві тисячі людей.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.