Про це повідомив в. о. генерального директора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін під час брифінгу МОЗ.

Читайте також: Що допоможе зупинити смертність від COVID-19: відповідь Супрун

За словами Кузіна, підключення до апаратів ШВЛ відбувається при наявності тяжкого перебігу захворювання, або при наявності певних показників, які свідчать про те, що рівень оксигинації, тобто насичення киснем є недостатнім, а легені не справляються з базовими функціями.

Є чіткі лабораторні критерії й критерії по стану здоров'я пацієнта, які свідчать про те, що пацієнта слід підключати до ШВЛ.

Хотів би також зауважити, що підключення до ШВЛ є складною процедурою і ризики ускладнень під час штучної вентиляції легень є теж значними. Тому рішення прийматиметься в кожному конкретному випадку,
– додав Ігор Кузін.

Кому потрібна інтенсивна терапія та штучна вентиляція легень?Інтенсивна терапія та підключення до апарату штучної вентиляції легень дійсно потрібні в разі розвитку важкої пневмонії чи гострого респіраторного синдрому. Але самими лише ШВЛ істотно зменшити кількість летальних випадків при COVID-19 не вдасться. В першу чергу, люди потребували не штучної вентиляції легень, а базової та складної підтримки серцевої діяльності (84%), і лише потім — розширеної (посиленої) та базової підтримки дихання та діяльності органів.


Перебіг коронавірусу/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.