Експерти попереджають, що запуск програми може зайняти деякий час, проте вони вважають її життєво-необхідною через зростання захворюваності на діабет, повідомляє прес-центр ВООЗ.

Важливо: Цукровий діабет: як виявити, групи ризику та профілактика

Саме ціни на інсулін є перешкодою для лікування хворих в більшості країн з низьким і середнім рівнем доходу. Три виробники контролюють більшу частину світового ринку інсуліну і встановлюють ціни, які є занадто високими для багатьох людей і країн.

Аби знизити ціни на інсулін по всьому світу, ВООЗ буде використовувати підхід під назвою "перекваліфікація".

Кінцевий результат полягає у тому, що компаніям, які хочуть виробляти лікарські препарати, простіше випускати на ринок свої непатентовані версії цих ліків. Це дає їм більший стимул для інвестицій в виробництво.


Чому ціни на інсулін такі високі

Очікується, що прекваліфікація ВООЗ по інсуліну розширить доступ збільшенням потоку продукції гарантованої якості на міжнародному ринку, надаючи країнам більший вибір, а пацієнтам – нижчі ціни.

ВООЗ вже домагалася успіху завдяки цій системі, знижуючи ціни на ліки для лікування ВІЛ-інфекції. Загалом щорічні витрати на людину впали з 10 000 доларів США до 300 доларів.

За даними ВООЗ, людський інсулін доступний лише в 61% медичних установ у 24 країнах, а аналогічний інсулін – в 13%.

У світі з діабетом живуть понад 420 мільйонів людей, й ця хвороба на сьомому місці серед причин смертності серед населення. Діабет призводить до таких ускладнень, як серцевий напад, інсульт, ниркова недостатність, сліпота та ампутації нижніх кінцівок.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.