Так, підтримка гарної гідратації може запобігти або сповільнити зміни в серці, які призводять до серцевої недостатності. Результати вчених показують, що потрібно звертати увагу на кількість рідини, яку ми п'ємо щодня.

До теми Назвали ще один фактор, який викликає деменцію та інсульт

Але всесвітні опитування демонструють, що багато людей не досягають навіть нижньої межі цих діапазонів.

Натрій сироватки є точним показником гідратації: коли люди п'ють менше рідини, концентрація натрію в сироватці збільшується. Потім організм намагається зберегти воду, активуючи процеси, які сприяють розвитку серцевої недостатності.

У цьому дослідженні вивчали, чи може концентрація натрію в сироватці крові в середньому віці прогнозувати розвиток серцевої недостатності через 25 років.

Як проводилось дослідження

  • У дослідженні взяли участь 15 792 дорослих. На момент набору учасникам було від 44 до 66 років.
  • Добровольців розділили на чотири групи в залежності від середньої концентрації натрію в сироватці їхньої крові під час першого і другого візитів дослідження (проведених в перші три роки).
  • Серед кожної натрієвої групи дослідники проаналізували частку людей, у яких розвинулася серцева недостатність і гіпертрофія лівого шлуночка під час п'ятого візиту (25 років тому).

Результати науковців

Вища концентрація натрію в сироватці крові в середньому віці була пов'язана як з серцевою недостатністю, так і з гіпертрофією лівого шлуночка 25 років по тому.

Збільшення концентрації натрію в сироватці крові на кожен 1 ммоль / л в середньому віці було пов'язано зі збільшенням імовірності розвитку гіпертрофії лівого шлуночка і серцевої недостатності на 1,20 і 1,11 через 25 років відповідно.

Ризики гіпертрофії лівого шлуночка і серцевої недостатності у віці від 70 до 90 років почали збільшуватися, коли рівень натрію в сироватці перевищив 142 ммоль / л в середньому віці.

Результати показують, що хороша гідратація впродовж усього життя може знизити ризик розвитку гіпертрофії лівого шлуночка і серцевої недостатності.