В Ivona розповіли, чому молоко таке корисне і які факти це підтверджують.

Молоко містить багато вітамінів

Вітаміни є органічними речовинами і, як правило, містяться в рослинах і організмах тварин в низьких концентраціях. Молоко також входить у список вітамінно-вмістких продуктів, серед них найбільш відомі – А1, В1, В2, С і D.

Читайте також: 10 фактів про молоко, що можуть злякати

Зазвичай термічно оброблене молоко, яке найдоступніше сьогодні міським жителям, майже не поступається у вмісті вітамінів. До прикладу, літр ультрапастеризованого молока (обробленого коротким тепловим впливом понад 100 градусів протягом 4 секунд) містить денну дозу вітамінів А і В2, ½ добової потреби вітаміну В1 і 1/5 частина добової норми вітаміну D для дорослої людини.

Недолік таких вітамінів в організмі зазвичай призводить до зниження опірності інфекційним захворюванням, припинення росту у дітей, втрати апетиту та підвищеної втоми.

Бореться з проблемою йододефіциту

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) заявляє, що добова потребу в йоді для дорослих складає 150 мкг і для вагітних і годуючих жінок – 200-250 мкг. А ось серед наслідків йододефіциту і нинішнього ставлення до нього фахівці відзначають зниження дітородних можливостей у жінок, припинення розвитку плода у вагітних, порушення розумового і фізичного розвитку у дітей.

А все тому, що в молоці йод міститься як мікроелемент в низькій концентрації, але добре засвоюється за рахунок зв'язки з казеїном і сироватковими білками. Саме тому в профілактичний раціон варто включати молоко і молочні продукти разом з іншими йодовмісними продуктами.

Містить багато інших корисних елементів

Крім вище описаних білків і вітамінів, молоко також містить воду, жир, лактозу (молочний цукор) і мінеральні речовини. Завдяки своєму унікальному складу, молоко може бути єдиним продуктом, завдяки якому можна вижити протягом декількох місяців.