Якщо ви помічаєте зміну на ногах, доцільно звернутися до лікаря, каже терапевт Меліса Локвуд.

Видання Women's Health описало три симптоми ніг, які можуть вказати на проблеми із здоров'ям.

Читайте також: Як вберегти здоров’я очей: 6 простих правил

Заніміння пальців

Ви втрачаєте відчуття у пальцях? Або, коли знімаєте зимові черевики, ваші пальці стали повністю білими чи фіолетовими? Це може означати, що у вас є проблеми з циркуляцією крові у судинах, вважає Локвуд.

Якщо у вас є такі симптоми, не зашкодить звернутися до свого лікаря для офіційного діагнозу.

За словами експерта, такі симптоми також можуть вказувати на хворобу Рейно, коли виникають неприємні відчуття в пальцях рук та ніг, які з'являються на холоді або при емоційному напруженні.

Тоді важливо дотримуватися певних запобіжних заходів, а саме – носити рукавички та товсті шкарпетки, якщо ви знаєте, що будете перебувати на холоді, оскільки це підвищує ризик обмороження.

Поколювання у ногах

Поколювання у ногах може бути ознакою діабету, говорить Локвуд. За словами лікаря, часто пацієнти скаржаться на оніміння ніг, печіння чи поколювання, а це потенційні симптоми периферичної нейропатії (пошкодження нервів у кінцівці). Проте точний діагноз можуть підтвердити лише в лікарні.

Стан нігтів

За словами Локвуд, лікарі часто можуть визначити, чи пацієнт у минулому мав отруєння свинцем, або мав дефіцит якогось вітаміну, просто поглянувши на нігті.

Стан нігтів також може вказати на деякі ендокринні розлади.

Якщо ви помітили будь-які дивні зміни на ваших ногах, це знак, що час записатися на зустріч з вашим лікарем.