Про це "ГолосUA" розповів травматолог Валентин Бурий.

Під час ожеледиці в жодному разі не переходьте вулицю і не перебігайте дорогу (навіть на "зебрі") перед транспортом. Адже проїжджа частина не менш слизька, ніж тротуар і гальмування машини може бути ускладнене, авто може занести, в результаті проблем не оминете ні ви, ні водій,
– розповів травматолог.

Він наголосив, що під час ожеледиці варто завчасно виходити з дому і, як би ви не запізнювалися, не біжіть! Краще запізнитися на 15 хвилин і вислухати невдоволення шефа, ніж пропустити місяць роботи і сидіти вдома з гіпсом!

У разі падіння на проїжджій частині дороги, постарайтеся швидше піднятися і відійти на безпечне місце, якщо це складно – попросіть про допомогу перехожих або просто відкотіться до бордюру. Психологічно, кажуть медики, людям складно прийняти таку поведінку і вони намагаються максимально швидко встати, навіть якщо відчувають, що пошкодили кістку або зв'язку – це в корені невірна поведінка,
– наголосив Бурий.

Також він розповів, що зробити взуття менш ковзьким можна, наклеївши на підошву пластир, це на якийсь час допоможе. Також можна скотчем приклеїти грубу матерію, яка зменшить ковзання.

Читайте також: Як уникати та лікувати обмороження – це важливо знати

Літнім людям варто просто обмотати взуття матерією.

Хороший засіб захисту від падіння – тростина. Завдяки опорі на три точки, ви захистите свої суглоби і втричі зменшите ризик падіння.