Деякі з трансплант-координаторів вже були на стажуванні й бачили, як працюють за кордоном, розповіла Зоряна Скалецька в ексклюзивному інтерв'ю для 24 каналу.

До теми: Коронавірус – це маловивчений вид штаму грипу, – Скалецька

Зоряна Скалецька зазначила, що впродовж останніх кількох місяців в Україні вперше за 13 років провели дві пересадки серця.

Міністерка розповіла, що нині ключова задача МОЗ – створити Всеукраїнський центр координації, який забезпечуватиме можливості для пошуку й підбору реципієнтів та донорів.

Окрім того, вже готовий, хоч і у тестовому режимі, електронний реєстр трансплантації. Ця електронна система надасть змогу максимально швидко здійснювати всі процеси пошуку.

Раніше думали, що трансплантацію можна виконати лише в Києві чи Запоріжжі, але нині є багато лікарень, які хочуть включитися в процес… Ми дуже багато українських громадян відправляємо за кордон, хоч маємо всіх фахівців і маємо можливість зробити це в Україні,
– заявила Зоряна Скалецька.


Зоряна Скалецька про трансплантацію в Україні / 24 канал

Нагадаємо, що 18 грудня стали відомі ціни на трансплантацію органів в Україні:

  • Аллотрансплантація нирки від живого донора або донора-трупа коштуватиме 323 798 гривень.
  • АВО-несумісна трансплантація нирки обійдеться в 721 230 гривень.
  • Трансплантація комплексу "серце-легені" коштуватиме 535 280 гривень.
  • Пересадка печінки або її частини – 855 039 гривень.
  • Ціна на алогенну трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин з донорським етапом становитиме – 1 360 141,36 гривень.
  • Аутологічна трансплантація коштуватиме 1 308 393,3 гривень.
  • За вилучення органів у донора-трупа доведеться віддати 74 086 гривень

Дивіться відео повного інтерв'ю Зоряни Скалецької:

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.