Офтальмолог Наталія Ворошилова назвала види спорту, які покращать стан очей та зору.

Читайте також: 10 шкідливих порад, які можуть зіпсувати зір

1. Бадмінтон

Це ідеальне тренування акомодації (механізму настроювання ясного зору на різних відстанях) при помірних фізичних навантаженнях. Через це та низки ризик травми бадмінтон є дуже корисним для здоров'я очей.

2. Настільний теніс

Цей вид спорту корисний через тренування акомодації. Але, на відміну від бадмінтону, відстань між людьми коротша, а швидкість вища.

3. Ігрові види спорту

Особливо корисними для здоров’я очей є такі види, де м'яч є великим. Вони добре тренують акомодацію, але через високий ризик травми, грати потрібно обережно.

4. Плавання

Це ідеальний вид спорту в принципі. Він корисний для постави, що добре впливає на кровопостачанні органів голови, включаючи очі. Він покращує постачання тканин і органів киснем, своєрідна дихальна гімнастика, гармонійно розвиває все тіло.

5. Пілатес

Це гімнастика, яка спеціально розроблена Джозефом Пілатесом для здоров'я спини. А що корисно для спини, то корисно для очей.

Основні елементи корисного для очей виду спорту

  • аеробна активність
  • помірні, не надмірні навантаження
  • предмет, який переміщається в просторі
  • симетричне навантаження на всі частини тіла (в настільному тенісі та бадмінтоні ракетки легкі, не дають такої різниці в навантаженні на різні руки).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.