Про це розповів лікар-хірург вищої категорії, президент Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів Василь Пінчук, передає "Сегодня".

Читайте також: Як у Кардашян: чому підтяжка сідниць дуже небезпечна для здоров'я

1. Найпопулярнішою операцією в Україні, та й у світі, залишається збільшення грудей – за допомогою імплантатів або власними тканинами (жиром). Через 10-15 років декому доводиться робити повторну операцію для усунення побічних ефектів.

Також популярними є просто підтяжка та підтяжка грудей зі збільшенням. Чимало клієнтів приходить для зменшення грудей.

2. Після операцій на грудях має чималий попит ринопластика – операції на носі: зміна вродженої форми носа, яка не подобається; випрравлення деформації носа після певних травм.

Читайте також: Пластична хірургія: що найчастіше хочуть змінити українські чоловіки

3. Операцію на повіках (блефаропластика) найчастіше роблять жінки через вікові зміни, або вроджені особливості (грижа, припухлості під очима).

4. На четвертому місці омолоджуюча операція – підтяжка обличчя. Хірурги працюють з трьома зонами обличчя – верхньою, середньою та нижньою. А одночасна підтяжка всіх зон називається круговою. Така процедура може візуально прибрати жінці до 15 років.

5. До пластики вушних раковин вдаються 5% населення планети, які мають відстовбурчені вушні раковини.

6. Ліпосакція – видалення надлишку жиру в різних ділянках. Найпопулярнішими зонами є живіт і стегна. Що цікаво, ліпосакція не є методом позбавлення від целюліту.

7. Пластика живота (абдомінопластика), зазвичай, потрібна жінкам після пологів: м'язи передньої черевної стінки розтягуються, а тренування не можуть повернути живіт у нормальний вигляд.

8. Виправлення форми ніг роблять за допомогою імплантатів або липофілінга. Між кісткою, м'язом і шкірою вставляється штучний матеріал або вводиться своя жирова тканина.

9. Операція на сідницях також робиться за допомогою імплантатів або жиру.

10. Популярність лабіопластики (пластика статевих губ) йде на спад, адже її зараз роблять косметологи за допомогою ін'єкцій.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.