Десята частина людства страждає від хронічного безсоння. Часто про те, що нам необхідно виспатись, сигналізують зовсім несподівані речі.
1. Зниження працездатності
Якщо організму не вистачає сну, то не вистачає і сил на запам'ятовування інформації. Під час сну наш мозок продовжує обробляти отриману інформацію, розкладаючи усі факти по поличкам пам'яті. Під час хронічного недосипу цього просто не відбувається, тому в голові уся інформація плутається.
2. Підвищений аппетит
Чим менше сну – тим швидше людина набирає вагу. При недосипанні рівень гормону, який відповідає за вуглеводний обмін в крові підвищується. А це теж викликає почуття голоду.
3. Відсутність лібідо
Останні дослідження довели, що позбавлені сну люди, майже не виявляють жодного інтересу до сексу.
Читайте також: Як справитися із закачуванням у дорозі
4. Тяга до алкоголю
Порушений режим сну або його хронічна нестача, підвищують тягу до алкоголю. Це цілком зрозуміло, адже дефіцит сну супроводжується роздратованістю та втомою, а алкоголь ці симптоми полегшує. Однак вчені переконують, що спиртні напої лише погіршують сипмтоми безсоння.
5. Складність у формулюванні думок
Недосипання призводить до руйнування клітин головного мозку, вважають вчені з Пенсильванського медичного наукового центру. Науковці також попередили, що відсипатись на вихідних за весь тиждень – теж погана ідея. Адже мова та інші когнітивні функції не можуть повністю відновитися навіть після трьох днів повноцінного нічного сну. Важливо висипатися регулярно.