COVID-сертифікати в Україні
Так, 10 серпня Україна отримали офіційний лист Європейської комісії про те, що українські електронні сертифікати пройшли тестування. У відомстві сподіваються, що у найближчі тижні вже ухвалять рішення і Європейська комісія, і європейські партнери для того, щоб приймали наші сертифікати.
До теми Українські COVID-сертифікати пройшли технічну перевірку ЄС: що це означає
Технічно ми вже повністю готові. Можу сказати, що ми одна з небагатьох країн не з ЄС, яка так швидко виконала це завдання і вже технічно інтегрувалася,
– зазначив Федоров.
Крім цього, зараз чекають на підтвердження від Google, щоб вони опублікували застосунок для операційної системи Android (в Apple Store він вже працює). Після цього протестують і можна буде публікувати.
"Питання коли закінчиться бета-тестування і сертифікати стануть доступними для всіх, залежить від того, коли Google підтвердить застосунок. Це займе щонайменше деклька тижнів", – вважає Федорів.
Що таке COVID-сертифікат?
В Україні з 1 липня в тестовому режимі почали видавати COVID-сертифікати через мобільний додаток або портал "Дія" — поки лише для тих, хто повністю вакцинувався проти коронавірусу.Цей документ підтверджує вакцинацію проти коронавірусної хвороби. У ньому є інформація про перенесене захворювання або негативний ПЛР-тест, що підтверджується цифровим підписом.
У міжнародному сертифікаті буде вказано ім'я, прізвище, дата народження, назва країни, яка видала документ, унікальний номер, повна інформація про вакцинацію та захворювання. Натомість в українській версії тільки ім'я, фото і унікальний номер.
Про інші можливі технології
На запитання про те, чи використовуватимуть в Україні інші системи, Федоров відповів, що ще коли була перша хвиля, вони технічно розробили можливість впровадити схожу систему, де потрібно використовувати QR-код, щоб позначити, що ти був в цьому місці саме в цей час. Але жодного разу її не запускали і не використовували.
Михайло Федоров
" Н ам вже прем'єр-міністр ставив подібне завдання – в нас навіть є кілька варіацій використання цієї технології. Потрібно буде просто протестувати її та запустити"
Але міністр вважає, що все ж використовуватимуть внутрішні "ковідні" сертифікати.
Більше тут COVID-сертифікат і міжнародне свідоцтво про вакцинацію: у чому різниця