Нині ж використання слова "пандемія" не є доцільним й викликає страх, повідомляє BBC.

До теми: Коронавірус не такий небезпечний, як вважалось раніше

ВООЗ запевняє, що ситуація з коронавірусом ще не досягла рівня пандемії. Але деякі вчені вважають, що суспільство вже рухається до неї. Сплеск захворювань у Південній Кореї, Італії та смерть в Ірані викликали у науковців занепокоєння.

Керівник програми ВООЗ з питань надзвичайних ситуацій зі здоров’ям Майк Райан сказав, що настав час зробити "все, що у наших силах, аби підготуватися до пандемії".

Втім, він зауважив, що говорить про це не заради поширення паніки, а навпаки. Майк Райан вважає, що це повідомлення є ключовим, адже вірус можна стримати й багатьом країнам це справді вдалося.

Пандемія – що це?
Пандемія – масова епідемія, яка поширюється країною, світом та континентами швидкими темпами. Як правило, характеризується відсутністю колективного імунітету, лікування та вакцини.

Головне про коронавірус Covid-2019

  • Станом на 25 лютого загальна кількість інфікованих перевищує 80 000 осіб по всьому світу, а летальних випадків зафіксовано близько 3000.
  • Поширення коронавірусу стрімко зросло в Італії. Там від ускладнень від коронавірусу померло 7 осіб, усі були літніми людьми. Через надзвичайну ситуацію із поширенням вірусу в Італії запровадили обмеження пересування у деяких регіонах. Крім того, уряд Австрії заборонив пропускати поїзди з Італії, щоб запобігти поширенню коронавірусу.
  • Додамо, що українці, які проживають в Ломбардії, розповіли те, що паніку роздувають ЗМІ, а насправді ситуація куди спокійніше.
  • Поза Китаєм найбільше випадків зараження коронавірусом зафіксовано в Південній Кореї (763), в Японії (691). Інфікованими є пасажири круїзного лайнера Diamond Princess. На борту лайнера було 3700 людей з 56 країн. Серед них і 25 українців, усі – члени екіпажу.
  • У двох українців підтвердили коронавірус, їх госпіталізували у лікарню в Японії.
  • 20 лютого Україна евакуювала з Китайського Уханя 45 українців та 27 іноземців. Усі евакуйовані є здоровими, симптомів захворювань у них немає.
  • Люди перебувають на обсервації в медичному центрі "Нові Санжари", на Полтавщині. Там вони проведуть 14 днів, аби переконатися, що у нікого не має збудника коронавірусу Covid-2019.
  • Через розміщення евакуйованих з Китаю людей у селищі Нові Санжари місцеві жителі 19-20 лютого влаштували масові протести та сутички з поліцією. Під час них постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний. Відтак, щоб заспокоїти людей, до евакуйованих долучилась і міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.


Дані про смертність від коронавірусу/ Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.