Про це пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Назвали смачний фрукт, який захистить шкіру від зморщок

Ферментовані або ж квашені продукти це кефір, вино, місо, кімчі (корейська маринована редиска і капуста, квашений буряк та буряковий квас). Вони змінюють смак і властивості внаслідок дії ферментів, що виділяють бактерії.

У цих продуктах молочнокислі бактерії поїдають цукри та клітковину овочів чи бобів, і утворюють молочну кислоту. Вона діє як консервант, не дає шкідливим бактеріям та грибкам розмножуватися і псувати продукт.

Кімчі
Кімчі

Завдяки ферментації у продуктах збільшується термін придатності, зберігається їхня поживну цінність.

1. Ферментовані продукти містять пробіотики — живі мікроорганізми, що відіграють важливу роль у роботі кишківника. Вони виробляють вітаміни, амінокислоти, формують здоровий кишковий імунітет і запобігають алергіям, коливанням ваги, схильності до діабету другого типу, і підтримують здоровий рівень холестерину.

2. У ферментованих продуктах з’являються нові поліфенольні сполуки з антиоксидантними, протизапальними і навіть антидепресантними властивостями. Супрун зазначила, що азійська ферментована їжа може навіть тамувати тривогу.

3. Через процеси ферментації у продукті збільшується вміст поживних речовин.

Користь квашених продуктів
Користь квашених продуктів

Добрим джерелом вітаміну С, пектину, кальцію та сульфорафану є квашена капуста. У квашеному буряку міститься корисні для печінки та м’язів речовини бетаїну, фолієва кислота і нітрати. Соєві продукти, як місо — джерело вітамінів Е, К, фолієвої кислоти.

Тому Супрун радить їсти у холодний період року ферментовані або ж квашені продукти.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.