Україна також вже купила готовий реєстр донорів кісткового мозку, зазначає в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у інтерв'ю "Радіо Свободі".
Читайте також: Супрун розповіла, як зміниться екстрена медична допомога в Україні
Наразі експерти тестують систему і до кінця року вона почне доповнюватися інформацією про донорів та реципієнтів.
В Україні налагодили навчання трансплант-координаторів.
Також розроблять план між МОЗ та ДСНС та поліцією, як вони транспортуватимуть органи – гелікоптерами або машинами, залежно від відстані.
Розроблять план, як ДСНС та поліція транспортуватимуть органи
Місцеві лікарні повинні мати обладнання, за допомогою якого можна констатувати смерть мозку. Один сет такої апаратури коштує 1,5 мільярда гривень. Супрун сподівається, що якусь частину зможе закупити місцева влада, щось допоможемо ми завдяки пілотним програмам.
Читайте також: Законна трансплантація в Україні: чому не треба боятися
При цьому потрібно не лише купити обладнання, а й навчити персонал користуватися такою технікою. Ймовірно, що в Україну запросять експертів. До прикладу, буде виїзний персонал в одній лікарні невеличкого міста, який працюватиме й на інші заклади, якщо виникне необхідність.
Оплата за трансплантацію буде йти через НСЗУ. Але необхідно окремий центральний орган виконавчої влади, який координуватиме всю роботу. Наразі невідомо, хто цим буде займатися.
Щодо координації, то на місцях є трансплант-координатори та хірурги, але на рівні країни вони не зможуть все вирішувати.
Необхідно, щоб у реєстри було правильно прописані, а людей обирали за всіма критеріями, щоб транспортували орган за кілька годин з іншого міста, щоб операція вдало пройшла, щоби були необхідні ліки, продумана програма реабілітації після проведення трансплантації.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.