Створили спеціальну систему інженери під керівництвом Шенцян Цай (Shengqiang Cai) з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, пише Advanced Functional Materials.
Читайте також: Вперше вдалося надрукувати рогівку ока на 3D принтері: фото
Система складається з електродів, які закріплюються на обличчі, та самої лінзи. Інженери використали у системі лінзу зі змінною фокусною відстанню.
Створили лінзи, які здатні збільшувати зображення
Лінза – це посудина з солоною водою і двома прозорими плівками з обох сторін. На верхню плівку завдали нанесли графітовмісного мастила, який виступає як електрод. Як другий електрод в лінзі виступає солона вода. Якщо між електродами виникає напруга, то вуглецевий шар розширяться, кривизна центральної ділянки лінзи зменшується і фокусна відстань збільшується.
Датчики реєструють рухи очей і передають команди на пристрій: при русі очей лінза об'єктива зміщується в відповідну сторону, а при швидкому подвійному морганні її фокусна відстань збільшується або зменшується.
При русі очей лінза об'єктива зміщується в відповідну сторону
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.