Переважна більшість сексуальних злочинів до дітей і підлітків роблять чоловіки. Відштовхуючись від цієї статистики, дослідники з Каролінського університету у Швеції вирішили використовувати для боротьби з ними ліки, що блокують вироблення тестостерону, повідомляє Guardian.

Також на тему: Хімічна кастрація: що це, як діє та до кого застосовують

Їх вибір припав на ацетат дегарелікса – препарат для лікування гормонозалежного раку простати.

Речовину випробували на 52 чоловіках, які звернулися в службу допомоги людям з розладами сексуальної поведінки й згодом отримали діагноз "педофільний розлад".

Для кожного з них вчені оцінили ризик вчинення насильства. Щоб зробити це, вони проаналізували результати психологічних тестів і самозвіт. Потім чоловіків розділили на дві групи. Учасники першої отримали дві ін'єкції ацетату дегареліксу, а другий – дві ін'єкції плацебо.

Через два тижні ризик насильства над дітьми оцінили повторно. У чоловіків, які приймали препарат, він знизився. Зокрема, зменшилася сексуальний потяг до неповнолітніх.

Препарат діяв швидше, ніж інші засоби для зниження рівня тестостерону, а його ефект зберігався через десять тижнів. Багато учасників експерименту навіть самі висловили бажання продовжити лікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.