Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) опублікували звіт про 3 випадки смерті від сказу. Ці пацієнти підхопили хворобу від кажанів.

Актуально Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою

Чиновники CDC заявили, що цим смертям можна було запобігти. До прикладу, 80-річний чоловік з Іллінойсу відмовився робити рятувальні щеплення через давній страх перед вакцинами. Чоловік з Айдахо та хлопчик із Техасу не отримали щеплення, бо вважали, що ні укуси кажанів, ні подряпини не зашкодять їхній шкірі.

У всіх трьох випадках люди або применшували вплив диких кажанів, або не усвідомлювали серйозність сказу,
– сказав експерт CDC зі сказу Райан Уоллес.

Дві інші смерті сталися раніше 2021 року. Один з них – чоловік з Міннесоти, якого також вкусив кажан. Він зробив щеплення, але невиявлена ​​проблема з імунною системою завадила його ефективності.

Іншого постраждалого вкусила скажена собака під час подорожі Філіппінами. Пацієнт помер в Нью-Йорку після повернення до США.

Що варто знати про сказ:

  • Сказ викликається вірусом, який проникає в центральну нервову систему. Найчастіше він передається через укус інфікованої тварини.
  • Інфекція може викликати безсоння, тривогу, сплутаність свідомості, параліч, слиновиділення, галюцинації, ускладнене та страх води.
  • Смерть зазвичай наступає за кілька тижнів після появи симптомів. Але їй можна запобігти, зробивши курс з п'яти щеплень впродовж двох тижнів після зараження.
  • За даними CDC, щороку близько 60 000 американців проходять лікування після можливого зараження на сказ.