"Ліки проти COVID-19 є, вони працюють на 100%"

Американська компанія каже, що має антитіло, яке долає коронавірус

Sorrento Therapeutics обіцяє у п'ятницю, 22 травня, офіційно оголосити про відкриття антитіла STI-1499. Fox News пише, що мовиться про "стовідсотково ефективне лікування" COVID-19.

До теми Чи реально отримати вакцину від коронавірусу у 2020 році: відповідь французьких вчених

Причому ці ліки начебто будуть доступними на кільки місяців раніше, ніж на ринку з'явиться вакцина.

Ми хочемо наголосити: ліки існують. Є рішення, яке працює на 100%,
– цитує видання керівника Sorrento Therapeutics доктора Генрі Джі.

Ба більше, людям, у яких буде це антитіло, не потрібно дотримуватися дистанції, але вони будуть захищені від інфікування ще тривалий час.

Як працюють ліки, які начебто винайшли у США

Антитіло STI-1499 огортає вірус та запобігає його проникненню до клітин людини. Увесь процес лікування займає три – чотири дні.

Якщо віруси не можуть проникнути в клітину, вони не можуть розмножуватися. У підсумку вони вимирають. Організм очищається від вірусу,
– пояснив доктор Джі.

Він переконує, що ці ліки навіть не мають побічних ефектів, тож їх можна застосовувати для профілактики замість будь-якої вакцини, яка однозначно буде менш ефективною.

У компанії кажуть, що можуть виготовити до 200 000 доз ліків на місяць. Однак для початку процесу потрібне схвалення Управління з контролю за продуктами й ліками США. А отримання цього схвалення – дуже тривала процедура.

Зверніть увагу Вакцина проти COVID-19 може бути безкоштовною, – Трамп

Наскільки можна довіряти заявам про "стовідсоткові" ліки проти коронавірусу

  • Ліки, антитіла та вакцини для боротьби з коронавірусом намагаються розробити у багатьох країнах. Власне, на антитіла звертають окрему увагу через те, що на роботу з ними треба менше часу, аніж на розробку та тестування вакцини.
  • Однак, протягом минулих 100 років лікування антитілами інфекцій хоча й застосовували, та не отримували значну ефективність або однозначні результати. Тож навіть у виданні Fox News визнають, що заяви з боку Sorrento Therapeutics варто сприймати обережно.
  • Антитіла загалом були дуже ефективними для зменшення кількості вірусів в організмі. Але не настільки ефективними, щоб повністю вилікувати пацієнта та ще й убезпечити від повторного зараження. Про це розповіла The Wall Street Journal професорка імунології та інфекційних захворювань у Гарварді Філліс Канків.
  • Утім, у Sorrento Therapeutics таки впевнені, що знайшли ключ до успішного лікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я