Інфікуватися коронавірусом таким способом зазвичай можна у випадку потрапляння в очі великих крапель з коронавірусною інфекцією. Натомість дрібні аерозолі зазвичай проникають через легені.

До теми Чим старша людина, тим більше у неї виробляється антитіл: дослідження

Цей шлях передачі відіграє роль переважно для великих крапель. Для дрібних аерозолів набагато важливіший шлях через легені, оскільки вони мають величезну площу поверхні,
– зауважив Міхаель Рідікер.

До слова, у жовтні вчені з Німеччини знайшли ще одне підтвердження того, що коронавірус може проникати в сітківку ока та розмножуватись там.

Як проводилось дослідження:

  • Вчені використали органели сітківки людини – тривимірні культури тканин зі стовбурових клітин людини, які нагадують орган за морфологією та функціями.
  • Зрілі органели сітківки піддали дії SARS-CoV-2 та детально вивчили їх, порівнюючи з контрольними (неінфікованими) зразками.
  • За допомогою аналізу ПЛР вчені виявили в інфікованих зразках рибонуклеїнову кислоту вірусу. Для вимірювання активних вірусних концентрацій науковці використовували аналіз вірусних бляшок, які продукувались зараженими органелами.
  • Біологи пояснили, що поява вірусних бляшок вказувала на "формування нового вірусного потомства".

Про те, що SARS-Cov-2 може проникати в очі та зберігатися там досить тривалий час стало відомо ще на початку пандемії. У квітні минулого року італійські вчені виявили SARS-CoV-2 в виділеннях очей пацієнтки.