Так, існує чимало рекомендацій про важливість нанесення сонцезахисних кремів на шкіру. Але і в б'юті індустрії можна знайти не лише креми і тональні засоби із SPF, а й навіть бальзами для губ тощо.

Читайте також: Безпечна засмага: як правильно обрати сонцезахисний крем

Однак, як переконує дерматолог Емі Кассуф, не всі декоративні косметичні засоби, які мали б захищати шкіру від ультрафіолету, є потужними. Про це пише Cleveland clinic.

SPF – що це?

Sun Protection Factor ("сонцезахисний фактор"), – це позначка, яка разом з індексом, що біля неї, означає, скільки шкіра зможе бути без захисного крему.

Є чотири ступені захисту сонцезахисних кремів:

  • Низький (2-5)
  • Середній (6-11)
  • Високий (12-19)
  • Дуже високий (20-100)

За словами дерматолога, для захисту шкіри необхідно використовувати продукти зі ступенем захисту щонайменше 30. На косметичних виробах часто SPF зазначений завищений. Це тому, що під час тестувань косметики її наносять у два шари.

Однак навряд чи хтось буде спеціально наносити два шари, скажімо, тонального крему. Відтак шкіра отримує лише половину захисту.

Найкращим варіантом буде використовувати різні продукти із захистом від ультрафіолету. Наприклад, крем від сонця із SPF 30, а на нього тональний крем з таким же фактором захисту.


SPF у косметиці: як використовувати / Unsplash

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.