Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.
"43 дитини проходять лікування у місцевій амбулаторії, 10 були госпіталізовані в інфекційне відділення Рожнятівської центральної районної лікарні в стані середньої тяжкості для стаціонарного лікування. Станом на 18 жовтня 8 дітей вже виписано зі стаціонару", – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика
У МОЗ зазначили, що спалах кору у селі Петранка стала велика кількість невакцинованих дітей. Також на поширення захворювання вплинуло відключення електроенергії, що могло вплинути на якість вакцин, які зберігалися у холодильниках закладу.
Також було порушення правил проведення профілактичних щеплень медичними працівниками і техніки введення імунобіологічних препаратів та неналежне ведення медичної документації.
Відсутність окремих медичних документів (форми 063/о та "інформовану згоду на щеплення" від батьків при проведенні щеплень) ставить під сумнів сам факт проведення щеплення для всіх дітей, хворих на кір,
– додали у відомстві.
МОЗ зобов'язало місцевий департамент охорони здоров'я терміново вжити заходів для усунення недоліків в "Центрі первинної медичної допомоги" в селі Петранка.
Додамо, у Шаргородському районі Вінницької області спалах кору – захворіли 15 дітей. Через високу захворюваність у селах Рахни-Лісові та Копистирин зупинили навчання.
Що таке кір?Це небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смерті. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.