Про це повідомляє УНН із посиланням на ДУ "Вінницький лабораторний центр МОЗ України".

Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

Так, спалах кору зареєстрували у селі Рахни-Лісові у загальноосвітній школі. Там на середу, 17 вересня, захворіли вже 15 дітей. Відтак місцева влада прийняла рішення припинити навчання навчальному закладі до 26 жовтня.

Перший осередок цього захворювання на кір з'явився через дітей, які не щеплювалися у зв'язку з релігійним переконанням їхніх батьків. Тобто були відмови від щеплень. Вони (нещеплені діти, – 24 канал) послугували джерелом інфекцій для інших дітей,
– зазначили в лабораторному центрі.

Окрім того, поодинокі випадки захворюваності кором реєструються у селі Копистирин. Так, в одній зі шкіл також запровадили обмежувальні заходи. Однак у лабораторного центру немає інформації щодо того, як довго ці заходи триватимуть.

"У Копистирині захворіло 6 дітей, які навчаються безпосередньо у школі. По населеному пункту і сусідніх селах також є випадки захворюваності (на кір, – 24 канал). У селі немає надзвичайної ситуації", – повідомили у лабораторному центрі.

Загалом на Вінниччині минулого року було зареєстровано 106 випадків захворювання на кір, а поточного року – вже 1500 випадків.

Нагадаємо, на Прикарпатті закрили три сільські школи через спалах кору в регіоні. Зокрема, до кінця тижня відправили на вимушені вихідні дві школи в Надвірнянському районі.

Що таке кір?Небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смерті. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.

Все, що треба знати про кір. Дивіться відео:

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.