Міністерство охорони здоров’я нагадує, що принаймні третину випадків захворювання раком можна попередити. Слід дотримуватися простих правил, що рятують життя.

"Перш за все, не починайте курити або позбудьтеся цієї руйнівної звички. Куріння є причиною багатьох типів раку – раку легенів, стравоходу, гортані, ротової порожнини, горла, нирок, сечового міхура, підшлункової залози, шлунку і шийки матки", – йдеться в повідомленні МОЗ.

Читайте також: Чим так небезпечна дифтерія: симптоми, профілактика і лікування

Не менш небезпечним є зловживання алкоголем: результати дослідження ВООЗ свідчать, що ризик раку зростає зі збільшенням споживання алкоголю. Безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує проходити профілактичні обстеження.

Кожна жінка має проходити обстеження у мамолога раз на рік: до 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія.

"Якщо рак молочної залози виявити на I стадії, він виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці рак грудей діагностують вже на ІІІ-ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Щотижня від раку молочної залози помирають більше 100 українок", – зазначили у міністерстві.

Читайте також: Науковці зробили тривожний висновок про вейпінг

Чоловікам потрібно пройти профілактичний огляд в уролога. У 21% українських чоловіків рак простати виявляють вже на метастатичних стадіях. Сприяє цьому і відсутність культури самозвернень та профілактичних оглядів в уролога, і безсимптомність раку простати на ранніх стадіях, коли захворювання виліковне.

Значно знижує ризик розвитку раку здоровий спосіб життя – регулярна фізична активність, підтримка здорової ваги тіла, а також здорове харчування.