При МОЗ створено бригаду з провідних вірусологів, які об'їжджають усі лабораторії і допомагають їм налаштувати алгоритми тестування, розповів Віктор Ляшко під час свого брифінгу.

Важливо Від коронавірусу в Україні померли вже 11 людей

Тестами ми забезпечені – була 50 тисяч одиниць. Сьогодні очікується поставка ще 100 тисяч тестів для ПЛР-діагностики. Невдовзі ми очікуємо, що матимемо усе необхідне, щоб провести 2 мільйони досліджень для ПЛР-діагностики,
– розповів головний санітарний лікар України.

На разі окремі області не можуть здійснювати дослідження на наявність коронавірусної інфекції. Втім до кінця тижня в Україну привезуть 12 нових ампліфікаторів для ПЛР-діагностики.

"Їх розподілять між тими регіонами, де є або застаріле обладнання, або немає можливості провести тестування. Так ми забезпечимо покриття в усіх областях. Водночас розподіл лабораторій дозволяє нам доволі швидко і ефективно проводити дослідження", – запевнив Віктор Ляшко.

До тестування також долучають 3 пересувні ПЛР-лабораторії, які є у розпорядженні Міністерства оборони, а МОЗ також долучає до тестування і приватні лабораторії.

коронавірус, як уберегтися
Як уберегтися від епідемії коронавірусу / інфографіка 24 каналу