Чому так відбувається і що вважати нормальним, розповіла уролог Дарина Чернишова.

Читайте також: Що робити, якщо в нирках пісок

Доросла людина повинна мочитися від 6 до 8 разів за добу. Все залежить від деяких особливостей:

1. Скільки ви п'єте. Якщо ви вирішили дотримуватися рекомендацій лікарів і вживати не менше 2 літрів води на добу. То перший час ви будете відвідувати туалет досить часто, поки організм не адаптується до водного навантаження.

2. Що ви п'єте. Якщо ваш день починається і закінчується чашкою міцної кави або чаю, а протягом робочого дня ви випиваєте ще чашок 5 підбадьорливого напою – не дивуйтеся, що відвідування туалету стане вкрай частим. До речі, кока-кола, какао і енергетики теж стимулюють діурез (утворення сечі). Аналогічно діє алкоголь (про пиво то всім відомо?).

3. Хвороби. Діабет призводить до збільшення об'єму сечі. Один з перших симптомів діабету – сильна спрага і часті походи в туалет. Причиною – надлишок глюкози в крові, яка виводиться з сечею і притягує з собою молекули води. Сечові інфекції або аденома передміхурової залози теж сприяють частого сечовипускання.

4. Ліки. Діуретики – речовини, які стимулюють утворення сечі, часто призначаються пацієнтам, які мають високий тиск.

5. Звичка. Якщо з дитинства людина звикла відвідувати вбиральню 2 рази на добу, то ймовірно її сечовий міхур "розтягнувся" і звик вміщати великі обсяги сечі. Нерозумно очікувати від такої людини нормальної частоти сечовипускань.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.