Про це заявили канадські науковці Університету Макмастера. Стаття з результатами наукової роботи опублікована в журналі The Lancet.

Саме порція до 5 грамів не збільшує ризик розвитку гіпертензії і пов'язаних з нею серцево-судинних захворювань.

Читайте також: Яку вуличну їжу категорично не варто споживати влітку

Це підтвердили результати дослідження, у якому взяли участь майже 96 тисяч здорових добровольців у віці 30-75 років. У них взяли зразки сечі для визначення добового споживання солей натрію, а також виміряли кров'яний тиск.

На вибірці з понад 82 тисяч людей було визначено, що вони мають серцево-судинні захворювання.

Учасники з 80% добровольців з Китаю споживають більше 5 грамів солі на день, а в інших регіонах планети – близько 3-5 грамів солі протягом дня.

При цьому, артеріальний тиск збільшувався в них на 2,86 міліметра ртутного стовпа на кожен додатковий грам солі.

Що цікаво, надмірно низьке споживання солі також збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Тож, зі слів дослідників, ідеальною буде норма у 4,7 грама в день.

Фото: Unsplash.

Що таке артеріальна гіпертензія? Це хронічне захворювання, при якому відбувається стійке підвищення гідравлічного тиску у артеріальних судинах великого кола кровообігу.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.