Раніше були рекомендації, що для збереження здоров'я і максимального збільшення тривалості життя людям потрібно щодня здійснювати не менше 10 000 кроків.

Читайте також: З’ясували смертельну небезпеку яєць

Однак нове дослідження американських вчених з Brigham and Women's Hospital показало, що цей добовий ліміт можна зменшити більш ніж у два рази до 4 400 кроків, пише журнал JAMA Internal Medicine.

Читайте також: Як зайва вага впливає на довголіття: несподівані висновки

Саме таку кількість кроків здійснювали жінки старшого віку й скорочували небезпеку передчасної смерті більш ніж на 40%. Втім, якщо кількість кроків збільшувалася, то ризик передчасної смерті також знижувався. Остаточною цифрою стали 7 500 кроків в день. Перевищення цієї кількості вже не давало істотних переваг.

Це приємна новина для людей, які ведуть переважно сидячий спосіб життя і вважають встановлений ліміт в 10 000 кроків занадто великим для них. Тепер з'ясувалося, що рівень фізичної активності можна знизити, але дуже важливо, щоб він все-таки зберігався кожен день.

Автори дослідження спостерігали протягом 4 років за групою з 16 700 жінок у віці від 62 до 101 року. Всі вони носили спеціальні браслети-крокоміри, які ретельно фіксували кількість зроблених кроків.

Спостереження показали, що не було ніяких підстав встановлювати цифру у 10 000 кроків. Цілком ймовірно, що автори попередніх досліджень проводили їх не зовсім коректно.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.