Уляна Супрун повідомила попередні суми, які сплачуватиме НСЗУ за послуги медзакладам.

Читайте також: Новий етап медичної реформи: які зміни чекають на українців у 2020 році

Пацієнт отримує якісну медичну послугу, а платить — НСЗУ – Національна служба здоров'я України.

Відтак, з 2020 року за програмою медичних гарантій, НСЗУ платитиме 8500 грн — за пологи, 19 500 грн — за лікування одного інсульту, 15 800 грн — за лікування інфаркту.

Програма медичних гарантій стане альтернативою безкоштовній медицині, адже матиме чіткий перелік послуг, які гарантує держава і чіткі тарифи для закладів, які укладуть договори НСЗУ.

Уляна Супрун
“Пацієнтам не доведеться платити за ці послуги зі своєї кишені — вони вже заплатили зі своїх податків. Медики зможуть отримати підвищену оплату праці у залежності від якості і кількості наданих послуг.”

Чіткий перелік послуг, які передбачатиме програма медичних гарантій, стане відомий, коли Верховна Рада ухвалить бюджет на 2020 рік.

До неї мають увійти послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

Програма покриватиме:

  • лікування гострого мозкового інсульту;
  • лікування гострого інфаркту міокарда;
  • допомогу в пологах та неонатальну допомогу;
  • ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань.

За перераховані послуги медзаклади будуть отримувати оплату від НСЗУ за пріоритетним тарифом. Тобто пацієнт буде отримувати послуги безкоштовно за направленням сімейного лікаря.

З 2020 року без направлення спеціалізовану медичну допомогу пацієнти, у разі необхідності, зможуть отримати у таких лікарів: акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. А також — при невідкладному стані.

Якщо ж пацієнт звертається до вузького спеціаліста без направлення сімейного лікаря — ці послуги оплачуватимуться в касі за визначеними тарифами.


Послуги вузькопрофільних спеціалістів оплачуватимуться в касі

Наразі пацієнти можуть отримати ряд послуг безоплатно — на рівні сімейної медицини.

"Якщо в медзакладі вимагають або будуть вимагати кошти за вже оплачені послуги — можна звернутися на гарячу лінію 1677. НСЗУ має право розірвати договір із медзакладом-порушником, а це означатиме повну втрату фінансування", – зазначає Уляна Супрун.

Також екс-міністерша нагадала, що для того аби отримувати фінансування у 2020 році, лікарні мають автономізуватися, стати комунальними некомерційними підприємствами, під’єднатися до електронної системи охорони здоров’я, комп’ютеризуватися та укласти договір з НСЗУ.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.