Про це повідомила завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Наталія Матолінець. За її словами, зараз лікарні краще забезпечені ліками, ніж на початку пандемії.

Також на тему: Степанов поскаржився, що на закупівлю вакцин від COVID-19 не вистачає грошей

Вартість лікування коронавірусу в Україні

Наталія Матолінець

“У середньому лікування пацієнта в гострий критичний період коштує до 20 тисяч гривень на добу. Це вводяться седативні препарати, антибіотик, для розрідження крові та стимулятори імунітету”.

Як змінилася ситуація в лікарнях

Лікарка додала, що британський штам, який активно поширюється Україною, найбільше вражає молодь, людей працездатного віку. Також зараз у більшості пацієнтів 80 – 90% ураження легень тоді, як раніше зазвичай було 70%.

Сьогодні наймолодша пацієнтка в нашій лікарні – 22 роки. Це дівчина, у якої діагностований цукровий діабет та тяжка пневмонія, вона на штучній вентиляції легень, боремося за її життя. Найстаршому нашому пацієнтові у реанімації 89 років. Тобто є різна вікова категорія, але найбільше госпіталізують пацієнтів у віці від 46 до 53-60 років,
– розповіла лікарка.

За її словами, це люди, які ходять на роботу, в яких є температура, ломка, нежить, тобто в яких інфекція перебігає дуже легко і вони на неї майже не звертають увагу. До моменту, коли вже таблетки не допомагають. Їх привозять каретою швидкої допомоги, з 80-90% ураження легень.


Ризик смерті від коронавірусу / Джерело: European Journal of Epidemiology / Інфографіка 24 каналу