Таку заяву Степанов зробив під час засідання Кабінету Міністрів 7 квітня. Він додав, що ці гроші дадуть можливість закупити вакцину і щепити приблизно 70% українців.

Важливо Київ хоче напряму закуповувати вакцини від коронавірусу

Чому виник брак фінансування

За словами Степанова, коли формувався бюджет-2021 Міністерство охорони здоров'я просило на закупівлю вакцин понад 15 мільярдів гривень, але отримало 4 мільярди з обіцянкою при потребі оперативно дофінансувати закупівлі.

Ми вже проводили нараду щодо додаткового фінансування. Щоб виконати національний план і зробити щеплення 70% українців, нам потрібні додаткові кошти на закупівлю вакцин. Наразі ці потреби, за нашими підрахунками, орієнтовно становлять 6,5 мільярда гривень,
– відзначив міністр.

Очільник МОЗ прогнозує повне подолання COVID-19 в Україні до кінця 2021 року. Для цього потрібно щепити 70% дорослого населення України.

Що відомо про вакцини проти COVID-19 в Україні

  • Україна очікує препарати від 4 компаній: Pfizer, AstraZeneca, Sinovac і Novavax. Частина з них надійде в рамках COVAX.
  • Згідно з умовами співпраці з міжнародною організацією, спершу Україна отримає 1,7 мільйона доз AstraZeneca та 117 тисяч доз Pfizer.
  • Нещодавно Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на поставку 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. В Офісі Президента повідомили, що вакцина надходитиме в країну впродовж 2021 року, а першу партію очікують вже у найближчі місяці.