Спека вбиває сотні тисяч людей

За оцінками дослідників, тільки у 2019 році через високі температури в усьому світі померли не менше 356 тисяч осіб. В цілому, смертність, пов'язана зі спекою, зросла з 1980 року по 2016 рік на 74% у всьому світі, і ці показники продовжують рости.

Також на тему: Майже 80% українців стурбовані глобальною зміною клімату

Екстремальна спека може бути пов'язана як мінімум з 17 причинами смерті, більшість з яких відносяться до серцево-судинних і легеневих захворювань. Також висока температура може стати прямою або непрямою причиною вбивства, самогубства та утоплення. Крім того, спекотна погода викликає збільшення кількості госпіталізацій і проблем з психічним здоров'ям.

Які шляхи подолання проблеми

Також вчені повідомили, що кондиціонери, які стають єдиним порятунком в спеку, значно збільшують викиди парникових газів в атмосферу. Зараз, в умовах глобального потепління, необхідні екологічніші та доступніші варіанти охолодження. Наприклад, вентилятори та доступ до води. У містах потрібно збільшувати кількість зелених насаджень і настінних покриттів для відбивання тепла.

Вчені також запропонували реалізувати різні заходи реагування, такі як системи раннього попередження про підвищення температури вище норми та грамотного прогнозування аномальної спеки.

Небезпека глобального потепління

  • Вища технічна школа Цюриха повідомляє, що у світі прискорюється глобальне потепління, тож аномальна спека траплятиметься все частіше.
  • Науковці попередили, що температурні рекорди будуть все вищими.
  • При сценарії з високими викидами парникових газів екстремальні температури у період з 2021 по 2050 рік виникатимуть у 2 – 7 разів частіше.
  • Також все частіше виникатимуть й інші природні катаклізми.