Купівля костюмів для медиків за завищеними цінами: реакція МОЗ

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов у ефірі одного телеканалі розповів, що МОЗ купувало костюми біологічного захисту, а не робочий одяг. Тому жодного завищення ціни немає, передає 24 канал.

Зверніть увагу Коронавірус в Україні: чому Одеса не може закупити захисні костюми для лікарів

Щодо закупівлі костюмів для медиків, то немає жодного завищення ціни. Порівнюють костюми біологічного захисту та костюм, який має назву "робочий одяг",
– зауважив очільник МОЗ.

За його словами, говорити про те, що були завищеними ціни, – "це банальна маніпуляція, яка не має нічого спільного з реальністю".

Крім того, заступниця міністра Світлана Шаталова каже, що захисні медичні костюми вітчизняних виробників не відповідали вимогам. Мовляв, за висновками Держспоживслужби, цей одяг є робочим і він не має повної ізоляції, повідомляє "Укрінформ".

Щодо саме українських виробників, то ми б із задоволенням купували українське, якби було підтвердження відповідності стандартам,
– підкреслила Шаталова.

Вона також запевнила, що МОЗ підтримує українських виробників. Й наголосила, що це питання потрібно обов'язково зрушити з місця та підготуватися до майбутніх викликів.

До теми У МОЗ порівняли українські костюми захисту від COVID-19 із "Запорожцем"

Заступниця очільника МОЗ про скандал навколо костюмів для лікарів: дивіться відео

Скандал через завищені ціни на медичні костюми: деталі

За інформацією, яку оприлюднила Устінова, МОЗ закупило одноразові костюми для лікарів за 488 гривень за штуку. Хоча українські виробники пропонували майже вдічі меншу ціну. А міжнародні організації – приблизно за 300 гривень.

Нардепка від "Голосу" підкреслила, що економія могла скласти 13,7 мільйона гривень, тож з'явилася би можливість придбати ще 50 тисяч костюмів. Однак, міністр охорони здоров'я Максим Степанов відмовився підписувати ці документи.

Депутатка також зазначила, що про фірму-переможницю та її власників майже нічого не відомо. 99% їхніх тендерів – захист від коронавірусу.