Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова під час брифінгу МОЗ.

Читайте також: МОЗ закупило костюми для захисту лікарів на 40% дорожче, – Устінова

Річ у тім, що народна депутатка із фракції "Голос" Олександра Устінова заявила, що найближчим часом до України надійдуть 4,7 тисячі костюмів, які МОЗ закупило за ціною 12 доларів за штуку – на 40% дорожче. Проте Україні таких костюмів потрібно майже мільйон.

Світлана Шаталова
“Пояснення дуже просте: ц е якщо взяти Фольксваген і Запорожець – і то, і то машина, але вартість їх різна, і зміст, і наповнення”.

За словами пані Світлани, якщо йдеться про захист лікарів, які щоденно працюють з хворими на COVID-19, держава повинна гарантувати їм безпеку здоров'я і життя.

Лікарі – це невідновлювальний ресурс. Якщо ми будемо втрачати лікарів, так можливо це стосується того, як була організована їх безпека, – додала Світлана Шаталова.

Світлана Шаталова
“Якщо ми маємо річ з підтвердженою відповідністю до стандартів, "захист від інфекційних агентів", а з іншого боку ми маємо робочий одяг і сфера це побут, виробництва. То вони ідентичні чи вони відрізняються?”


До слова, ось українські костюми, від яких відмовились у МОЗ

Також Світлана Шаталова зазначила, що процедура закупівлі проводили в рамках законодавства.

Світлана Шаталова
Була прийнята відповідна постанова – № 225, ми (МОЗ – ред.) внесли зміни до річного плану медичних закупівель, отримали пропозиції від семи компаній та обрали ту, яка мала найнижчу вартість та відповідала сертифікату про оцінку відповідності”.

Важливо! В Україні за останню добу збільшилася кількість медпрацівників, у яких виявили коронавірусну інфекцію. За останні 24 години коронавірус виявили ще у 123 медиків. Загалом в Україні вже 1 368 працівників медичної сфери захворіли на COVID-19.

Коронавірус на поверхнях / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.