Агентство охорони здоров’я ООН повідомило, що за минулий тиждень було зафіксовано понад 14 000 смертей від COVID-19 і майже 7 мільйонів нових випадків інфікування.

Також на тему: В Україні продовжує збільшуватись кількість хворих на коронавірус

Ситуація з коронавірусом у світі

Західна частина Тихого океану повідомила про зростання кількості випадків на 30%, тоді як Африка повідомила про зниження на 46%. Випадки також знизилися більш ніж на 20% в Північній Америці та на Близькому Сході.

Кількість нових смертей зросла на 19% на Близькому Сході, в той час, як впала більш ніж на 70% в Африці, на 15% в Європі та на 10% в Північній Америці.

Які штами циркулюють

У ВООЗ заявили, що підваріант Омікрон BA.5 залишається домінуючим у всьому світі, на нього припадає майже 70% усіх заражень у світі. Агентство повідомило, що інші субваріанти Омікрону, включаючи BA.4 і BA.2, стають менш поширеними, оскільки BA.5 їх витісняє.

ВООЗ попереджає, що її оцінка тенденцій щодо COVID-19 залишається складною через те, що країни припиняють свої зусилля щодо тестування, епіднагляду та визначення послідовності, оскільки послабили контроль пандемії.

Обмеження в Китаї

Проте китайська влада цього тижня оголосила про нові обмеження після виявлення випадків COVID-19 на туристичному острові Хайнань і в Тибеті. Раніше цього тижня китайський уряд закрив палац Потала в Лхасі, традиційний будинок Далай-лами, а також заблокував Хайкоу, столицю Хайнаня, на додаток до кількох інших міст, включаючи пляжний курорт Санья.