Якщо ідентичні близнюки з однаковою ДНК зроблять тест в одній і тій же компанії, їм можуть видати різні результати, пише Vox.

Читайте також: Як тест ДНК допомагає вилікувати хвороби

Навіть з бездоганно проведеного тесту на родовід можна дізнатися не так вже й багато. Наприклад, тест дозволяє припустити, звідки родом наші предки. Але оскільки ми успадковуємо ДНК і від матері, і від батька, то частина генетичної спадщини – наприклад, гени прапрапрабабусі з Монголії – ми цілком могли втратити через перемішування генів. "Знайти" втрачені гени тест не допоможе.

Генетика не обманює. Просто у методик, які застосовують комерційні компанії, які проводять генетичні тести на походження, є обмеження. У таких генетичних тестах доводиться аналізувати мільйони крихітних ділянок геному. Чим більше даних – тим простіше помилитися.

А ось медичні генетичні тести набагато точніше, ніж тести на визначення родоводу. В цьому випадку генетики точно знають, що шукають, і добре уявляють, де шукати.

ДНК-тести можуть допомогти знайти спадкові хвороби
ДНК тести можуть допомогти знайти спадкові хвороби

А оскільки вони аналізують менше ділянок геному, то й ризик припуститися помилки автоматично зменшується. Якщо лікар направить вас на тест на генетичні захворювання, щоб їх виключити, отриманим результатам можна довіряти.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.