Тож станом на 22 грудня новий варіант недуги вже підтвердили у 110 країнах. Про це повідомили в огляді Всесвітньої організації охорони здоров'я, опублікованому 23 грудня.

Увага Жити в гармонії та спокої: практичні поради, як перестати себе накручувати

Основні загрози

В організації також зазначили, що загальна загроза, яку становить Омікрон, залежить від того, наскільки швидко поширюється цей варіант. А також, як вакцини та попередня інфекція захищають від недуги, її передачі, а також перебігу захворювання та смертності.

Крім цього, ВООЗ надали переконливі докази того, що Омікрон поширюється значно швидше, ніж його попередник – Дельта. При цьому темпи зростання захворюваності у Південній Африці нині знижуються.

Штам коронавірусу Омікрон: головне

  • У ПАР 22 листопада 2021 виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ надала йому назву Омікрон.
  • Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом, у порівнянні з іншими. Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що Омікрон заразніший за інші варіанти вірусу, але менш небезпечний.
  • Згодом, 13 грудня стало відомо про перший випадок смерті від коронавірусу, спровокованого штамом Омікрон у Великій Британії.
  • А вже 18 грудня перший випадок зараження цим штамом підтвердили в Україні.

Що чекати від Омікрону: дивіться відео