Безкоштовні засоби гігієни

Згідно з заявою шотландського уряду місцеві ради та освітні заклади будуть зобов’язані надавати жіночі гігієнічні товари безкоштовно всім, хто їх потребує.

Також на тему: Як самостійно перевірити груди на рак: покрокова інструкція

Надання доступу до безкоштовних засобів гігієни є основоположним для рівності та гідності та усуває фінансові перешкоди для доступу до них. Ми пишаємося тим, що є першим національним урядом у світі, який вжив таких заходів,
– сказала міністерка соціальної справедливості Шона Робісон.

Що передбачає новий закон

У листопаді 2020 року парламент Шотландії одноголосно проголосував за законопроєкт, який надав законне право на вільний доступ до засобів інтимної гігієни, необхідні під час менструації.

Гігієнічні засоби вже були безкоштовними для учениць і студенток, але законопроєкт поклав на міністрів юридичний обов’язок забезпечити усіх жінок. Школи, коледжі та університети також повинні безкоштовно розміщувати у своїх туалетах гігієнічні товари.

Окрім надання безкоштовних засобів, уряд виділив кошти на освітній вебсайт для роботодавців, покращив доступні для шкіл ресурси щодо здоров’я менструального циклу та запровадив кампанію проти стигми менструацій.