До такого висновку дійшли вчені з Університету Арізони. Вони використовували власні звітні дані 145 тисяч учасників у віці 60 років і старше з Біобанку Великобританії.

Також на тему: Чому виникає розсіяний склероз: науковці знайшли загадкові причини

Нове дослідження сидячого способу життя

У жодного з них не діагностували деменцію на початку проєкту. Науковці використовували анкети на сенсорному екрані, щоб учасники могли самостійно повідомляти про рівень активності протягом періоду обстеження 2006 – 2010 років.

Після майже 12 років спостереження науковці використали лікарняні записи пацієнтів, щоб визначити, в кого діагностували деменцію. Вони виявили 3507 позитивних випадків.

Потім команда врахувала певні демографічні показники (наприклад, вік, стать, расова/етнічна приналежність, тип зайнятості) та характеристики способу життя (наприклад, фізичні вправи, куріння та вживання алкоголю, час сну та соціальні контакти), які могли вплинути на здоров’я мозку.

Телевізор підвищує ризик деменції

Виявилось, що на ризик розвитку деменції впливає не час, проведений сидячи, а вид діяльності, яка виконується у вільний час. Навіть у людей із високою фізичною активністю час, проведений за телевізором, був пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку деменції, а вільний час, проведений за комп’ютером, був пов’язаний зі зниженим ризиком розвитку деменції.

Це можна пояснити тим, що перегляд ТБ – надзвичайно пасивне заняття, а час за лептопом задіює когнітивні функції. Наприклад, користувачі пишуть імейли або продумують наступний крок у відеогрі. При цьому дослідники наголосили: сидячий спосіб життя в будь-якому разі негативно впливає на здоров'я – незалежно від того, в який екран дивитися.