З понад 140 випадків зупинок серця – 7 людей пили енергетик

Вчені проаналізували 144 випадки раптових зупинок серця і встановили, що 7 людей перед тим, як це сталось, пили енергетичні напої. Водночас фахівці клініки Майо не виявили причинно-наслідкового зв'язку між подіями. Результати опублікували в науковому журналі Elsevier Heart Rhythm.

Дивіться також Спекотні ночі сильно підвищують ризик інсульту

Автори припустили, що енергетики можуть змінювати стимули, які регулюють серцевий ритм. Цей негатвний вплив формується через значну концентрацію таких складників енергетиків, як кофеїн та інших речовин, які змінюють швидкість хімічних реакцій.

Наскільки великі ризики

Імовірно, споживання великої кількості енергетиків збільшує ризик виникнення аритмії, особливо для людей, які мають генетичні захворювання серця.

Попри те, що відносний ризик невеликий, а абсолютний ризик раптової смерті після вживання енергетичного напою ще менший, пацієнтам, які мають генетичні хвороби серця, слід зважати на ризики вживання енергетичних напоїв,
– вважає доктор Майкл Дж. Акерман – провідний автор дослідження та генетичний кардіолог у клініці Майо.

Водночас учені резюмувати, що енергетичні напої викликають ці майже смертельні наслідки, та попередні дані доводять, що часте й надмірне вживання енергетичні напої та алкоголю, спричиняє інші серцеві розлади, включаючи серцеву недостатність, інсульт і порушення серцевого ритму, такі як фібриляція передсердь.