Теломери – захист ДНК

Теломери подібні до пластикових або металевих оболонок на кінцях шнурків, які запобігають їхньому зношуванню. Це відрізки послідовностей ДНК, які повторюються та захищають кінці хромосом.

Також на тему З'ясували, які таблетки від нікотинової залежності найефективніші

Щоразу, коли клітина ділиться, теломери стають трохи коротшими і зрештою стають настільки короткими, що клітина більше не може успішно ділитися і вмирає. Це частина процесу старіння.

Довжина теломер у білих кров'яних тільцях (лейкоцитах) раніше була пов'язана з курінням, але досі було проведено мало досліджень того, чи куріння і кількість сигарет, що викурюються, викликають вкорочення довжини теломер.

Цигарки прискорюють процеси старіння

Вчені з університету Гонконгу проаналізували дані Британського біобанку, які містять генетичну та медичну інформацію від півмільйона людей із Великої Британії. Вони вивчали, чи є людина курцем нині, чи курила вона раніше або ніколи не курила, рівень пристрасті до куріння, скільки сигарет вона викурювала, а також інформацію про довжину теломер лейкоцитів, взяту з аналізів крові.

Вони застосовували метод, який називається менделевської рандомізацією, який використовує варіації в генах (відомі як однонуклеотидні поліморфізми або SNP), успадковані від наших батьків, щоб зробити висновок про те, як вплив фактора навколишнього середовища, що модифікується (наприклад, куріння), пов'язаний з короткшими теломерами лейкоцитів. Менделевська рандомізація дозволяє з'ясувати, чи є конкретний чинник причиною стану, а чи не просто пов'язані з ним.

Що відбувається з тілом, коли ви кидаєте курити

  • Через 20 хвилин нормалізується пульс.
  • Через 8 годин рівень кисню відновиться, а рівень чадного газу крові знизиться вдвічі.
  • Через 48 годин весь чадний газ із крові зникне. Легені очищаються від слизу, а смакові відчуття та запахи покращуються.
  • Через 72 години дихати стане легше, бо бронхи почали розслаблюватись. Енергії стає більше.
  • Через 2 – 12 тижнів кров надходитиме до серця і м'язів набагато краще, тому що покращиться кровообіг.
  • Через 3 – 9 місяців будь-які проблеми з кашлем, хрипом чи диханням зникнуть, оскільки робота легень покращиться на 10%.
  • Через 1 рік. Ризик серцевого нападу знизиться вдвічі порівняно з ризиком курця.
  • Через 10 років. Ризик смерті від раку легень знизиться вдвічі порівняно з ризиком у курця.

Тому не зволікайте і кидайте курити.