На ефективність схуднення під час сну найбільше впливає саме підготовка до сну. Аби підвищити шанси на схуднення варто дотримуватись наступних простих звичок, пише Woman's Health.

Молочні продукти

Перед сном корисно випивати склянку молока, грецький йогурт або навіть протеїновий коктейль. У молоці міститься білок казеїн, який протягом ночі буде живити м'язи амінокислотами.

Таким чином, під час сну буде нарощуватися м'язова маса, поліпшуватися метаболізм і спалюватися більше калорій.

Температура в кімнаті

Щоб міцно заснути, спальня повинна бути досить прохолодною. Дослідження показують, що, коли люди сплять при температурі 19 градусів, білий жир, який накопичує енергію, перетворюється на бурий жир, який її витрачає.

Читайте також: Як висипатися навіть у часи аномальної спеки: корисні поради

Книги

Протягом 30 хвилин або години перед сном корисно займатися приємною, розслаблюючою діяльністю. Наприклад, читати цікаву книгу. Така діяльність налаштовує на міцний і спокійний сон.

Освітлення

Яскраве світло пригнічує синтез мелатоніну, що веде до порушень сну. Не користуйтеся перед сном смартфонами, вимикайте телевізор і починайте приглушувати світло в кімнаті разом із заходом сонця. Одне з Оксфордських досліджень показало, що жінки, які спали в темних кімнатах, були на 21% менше схильні до повноти, ніж жінки, кімната яких хоч трохи освітлювалася.

Читайте також: Як легко прокинутись вранці: ефективні поради

Йога

Корисно влаштовувати перед сном сеанс йоги. Можна навіть прямо в ліжку. У той час як інтенсивні тренування збуджують організм і відтягують момент засипання, йога або інший легкий релакс знижує напругу і готує тіло до сну.

Не забувайте глибоко дихати, роблячи повільні вдихи носом і видихи ротом.

Алкоголь

Навіть якщо вам здається, що келих червоного вина допоможе швидше заснути, не пийте його. Спиртне, випите перед сном, погіршує якість сну у другій половині ночі, робить сон неспокійним і фрагментованим.

Так відбувається тому, що переробка цукру організмом не дозволяє тілу розслабитися.

Міцний сон є запорукою не лише здоров’я та хорошого самочуття, а й схуднення. Згідно із дослідженням, навіть за рівних умов харчування люди, які спали по 8,5 годин на добу, спалили вдвічі більше жиру, ніж люди, які спали по 5,5 годин.