Смерть у супроводі болісних симптомів – явище рідкісне, частіше при цьому спостерігаються не такі важкі відчуття, йдеться в дослідженнях Університету Воллонгонг.

Читайте також: Як правильно сприйняти діагноз "рак"

Науковці стверджують, що за останнє десятиліття відбулося значиме зменшення болю та інших симптомів, які проявляються в момент закінчення людського життя.

"Понад 85% пацієнтів, які отримують паліативну (передсмертну) допомогу, не мають важких симптомів настання смерті. Люди в останні дні або години свого життя досить рідко страждають від болю і відчувають менше неприємних симптомів, ніж при розвитку своєї хвороби", – йдеться у доповіді австралійських вчених.


Люди перед смертю найбільше відчувають втому

Серед поширених симптомів, які спостерігаються у людей у кінці життя, є втома і втрата апетиту. При цьому прояв втоми перевершує інші симптоми, і якщо біль ще можливо лікувати препаратами, впливати на інші симптоми проблематично. 13,3% пацієнтів перед смертю повідомляли про сильний стрес через втому, 7,4% – про неприємні симптоми болю, 7,1% – про втрату апетиту.

Іншими симптомами, які спостерігаються в момент смерті, є труднощі з диханням, безсоння, нудота, проблеми з кишечником. Дані симптоми зазвичай стають менш вираженими у міру згасання життя.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.