Про це розповіла сімейний психотерапевт Марія Самоцвєтова, передає Центр прихотерапії "Алвіан".

Якщо жінка закохується в одруженого – є цілком закономірні на це причини: сімейна історія, спадковість, національність. Але відносини – власний вибір кожного.

Читайте також: 8 речей, які дозволяє собі чоловік лише біля коханої жінки

У жінок, які обирають одружених чоловіків, є низка особливостей – схожий досвід, історія, больові точки тощо.

1. Часто жінки шукають таких відносин через відмову від відповідальності за свій вибір.

Що робити: взяти відповідальність та перевести фокус уваги з чоловіків на себе. Варто зрозуміти, що не чоловіки такі "козли", а з вами щось не так, оскільки ви приймаєте залицяння одруженого чоловіка, ви самі йдете назустріч таким відносинам.

2. Травматичний дитячий досвід теж може зіграти з вами "злий жарт". Любити одруженого чоловіка – бути другорядною, "запасною" жінкою. Адже шанси на розвиток серйозних відносин і шлюбу мінімальні.

Жінка може не знати, що гідна нормальних відносин, і гідна бути першою і єдиною. Такі жінки звикають до думки, що любов треба заслужити або дочекатися.

Що робити: знайти причину. Часто це тягнеться з дитинства – від виховання у сім'ї, звідки йдуть травматичний дитячий досвід і покалічена самооцінка.

3. Пасивність і звичка чекати – ще одна риса жінок, які закохуються в одруженого. Вони думають, що за очікування буде нагорода – щастя.

Що робити: усвідомити, що одружений чоловік не причина, а наслідок. А причиною, найімовірніше, є травматичний ранній досвід, який порушив уявлення про уподобання.

Якщо у відносинах ви страждаєте – це хороший привід піти до психотерапевта. Спочатку, щоб зрозуміти, чому так відбувається, і тільки потім – щоб спробувати налагодити стосунки за новим, не драматичним сценарієм,
– зазначила психотерапевт.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі ​Здоров'я.