Лікар Євген Комаровський назвав 7 способів, що робити при неефективності жарознижувальних ліків, йдеться на сайті лікаря.

Читайте також: Комаровський пояснив, у яких випадках потрібно загартовувати горло

1. Визначитися, що саме "не допомагає"

Дуже часто люди вважають, що ліки допомагають тоді, коли температура 39, а стає 36.6. Якщо знизилася температура на півградусу, то це означає, що жарознижувальне діє.

2.Одяг

Дитина не повинна мерзнути. Той факт, що у нього температура 39 свідчить про те, що його не потрібно роздягати. Потрібно щоб дитина дихала прохолодним повітрям, але не мерзла. Якщо їй холодно – у неї буде спазм і вона не може віддавати тепло.

Одяг
Одяг

3. Правильні параметри повітря

Температура не повинна бути не вище 22 градусів. Оптимально – 17-18 градусів. І коли людина вдихає 18, а видихає 39, то людина активно втрачає тепло.

4. Пиття

Дитина повинна пропотіти, віддати рідину через легені. Якщо в організмі дефіцит рідини, то жарознижувальні практично неефективні. Коли нормальне пиття, то у людини раз на три години сечовипускання.

5. Правильні ліки

Мова не йде парацетамол чи ібупрофен. лікар радить думати про ліки завчасно, привозити їх з-за кордону. Якщо жарознижувальне один раз допомогло, то потрібно ним запастися. Купуйте лише в атеці, перевіряйте термін придатності.

Правильні ліки
Правильні ліки

6. Доза ліків

Дозу найкраще розраховувати на кілограм ваги. Потрібно знати, скільки важить дитина. До того, як дитина захворіє, потрібно розрахувати дозу препарату. Якщо ж є сумніви – потрібно телефонувати лікарю.

Читайте також: 5 помилок батьків, через які псується зір у дитини

7. Правильна лікарська форма

При високій температурі всмоктування з прямої кишки може бути дуже неефективним. Тому чим вища температура, тим більш актуально давати дитині препарати у рідкій лікарській формі ( сиропу, розчину. суспензії). Температура розчину повинна бути такою ж як температура тіла дитини.

Якщо ж батьки дотримуються цих вимог, а температура не знижується, то потрібно звернутися по медичну допомогу.

Правильна лікарська форма
Правильна лікарська форма

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.