Таку ситуацію виявили легко – око розпухає, шкіра навколо набрякає, а зір стає нечітким, інформує Opticclub.

Якщо комаха вкусила у ділянку поблизу ока, то людина зовсім може перестати бачити на нього. Це тому, що набряк може бути настільки сильним, що потерпілий не зможе розплющити око.

Читайте також: Біль у куточках очей може свідчити про серйозні захворювання

Ділянка, де вкусила комаха, почне червоніти, боліти та пекти. Через набряк слизової оболонки потерпілому стане важко дихати.

Наслідки залежать від людини індивідуально, тому що кожен по-своєму переносить отруту. Для когось це не матиме жодних наслідків, інші ж – не зможуть бачити.

Якщо комаха вкусила в око, то необхідно діяти швидко, але не панікувати. Потрібно заварити чорний чай і ним промити очі. Після цього можна прикласти лід та відвезти потерпілого до лікарні.

Отрута бджіл, осей і джмелів токсична, вона може нашкодити зору. У таких випадках люди залишаються на стаціонарі, щоб медики змогли обстежити потерпілого і врятувати очі та зір людини.

Медики радять триматися якнайдалі від небезпечних комах та не підпускати дітей до них. Для дітей такий укус може мати гірші наслідки, ніж для дорослого.

До слова, кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам'ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Щороку кількість українців, які заражаються інфекційними захворюваннями внаслідок укусу кліщів, збільшується.