Про те, чому прищі не можна витискувати ми вже писали. Але, для тих, хто не можете потрапити до косметолога найближчим часом не можете і не хоче чекати поки прищ зійде сам – маємо кілька порад.

Читайте також: Як вилікувати прищі: поради лікаря

Що робити, щоб прищ швидше пройшов?

1. Компрес. Американська академія дерматології рекомендує прикладати теплий компрес, як тільки ви помітили прищ. Змочіть чисту тканину, марлю або ватяний диск в теплій воді і прикладайте на прищ 3-4 рази на день на 10-15 хвилин – це допоможе гною швидше вийти на поверхню шкіри без додаткових маніпуляцій.

2. Крем. Можна нанести тонкий шар крему з бензоілпероксиду (обережно відбілює одяг) – він уб'є бактерії, якщо вони з'явилися, і не дасть поширюватися і викликати нові прищі. Запалення має зменшитися.


Чорні цятки самостійно можна витискувати

3. Саліцилова кислота. Канадська асоціація дерматологів рекомендує протирати уражені ділянки шкіри саліциловою кислотою – у неї протизапальна і відлущувальна дія.

4. Чорні цятки можна видалити самостійно. Головне – розпарити шкіру, помити руки і використовувати ватяні диски.

5. Якщо у вас в цілому чисте обличчя, але періодично з'являється 1-2 прищі, користуйтеся косметичними засобами з серії "локальних коректорів". Вони продаються в аптеках і частіше містять саліцилову кислоту і деякі допоміжні компоненти.

6. Якщо прищі з'являються часто – варто обговорити лікування з дерматологом.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.