Звідки беруть сухі мозолі? В організмі все йде за планом – омертвілі клітини злущуються, а їх місце займають нові, які піднімаються з нижніх шарів, передає Lifehacker.

Читайте також: 5 буденних звичок, які викликають здуття живота

Але іноді бувають збої – якщо на ділянку шкіри постійно тиснути, відчувається тертя, то омертвілі клітини перестають обсипатися і починають спресовуються.

Натоптиш на ступні

Чим довше триває тиск – тим грубішим стає цей спресований ороговілий шар. Так організм намагається захистити стопи від можливих травм.

Як позбутися сухих мозолів? Способів багато.

1. Зробіть теплу ванночку на 5-10 хвилин і обережно попрацюйте пемзою. Повторіть процедуру 2-3 рази.

2. Використовуйте зволожувальний крем чи гліцерин – тоді спресована шкіра почне відлущуватися. Краще наносити крем після ванночки.

3. Купуйте спеціальні засоби в аптеці – креми, які містять саліцилову кислоту та лактат амонію. Ці елементи руйнують зв'язок між ороговілими клітинами і змушують їх лущитись.

4. Серед народних методів поширеним є компрес з оцту чи з олії, з яким можна йти спати. Це допоможе затверділій шкірі відлущуватися. Після цього стопи будуть як у немовляти – м'якенькі і ніжні.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.