Психологиня Ярослава Євтищенко поділилась технікою, яка допоможе перестати постійно перебільшувати свої проблеми.

Читайте також: Нервове виснаження: як проявляється та чому виникає

Перш за все, важливо не поєднувати усі неприємні ситуації в одну "темну смугу". Для цього є хороша техніка, яка називається світлофор.

Обов'язково беремо листок і ручку та малюємо 3 колонки (важливо, щоб ви саме записували). Кожну з них позначаємо окремим кольором: зелений, червоний та жовтий.


Як боротись зі стресом

  • Зелена колонка – запишіть сюди дрібні неприємності, на кшталт забув/ла ключі, не сплатив/ла квитанцію або подряпав/ла екран телефону. Зверніть увагу, що такі речі трапляються з кожним.
  • Жовта колонка – впишіть середні неприємності. Ті, які психологічно важкі й часом складні, але їх можна вирішити, якщо підійти під тим чи іншим кутом.
  • Червона колонка – опишіть справді великі неприємності. У житті це може бути форс-мажор або те, до чого ви зовсім не були готові чи не змогли передбачити. Це, те що виправити або вплинути на це – не під силу.

Орієнтир по світлофору допомагає знижувати інтенсивність переживань, вчасно перемикати катастрофи в голові на здорову оцінку ситуації.

А головне, що з часом людина вибудує ланцюжок здорової реакції на повсякденні речі й ситуації, обійшовшись без стресу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.